Nevidomý pár z Mise nový domov nemůže dodržet klasickou vánoční tradici! Brání jim v tom nemoc Lenky

Aktualizováno 20.01.2018

Valerovi_Vánoce
Zdroj: Profimedia / TV Nova

Lenka a Lukáš Valerovi jsou nevidomý pár, který v minulosti narazil na nekorektní realitní kancelář. Ta využila jejich oční vady a prodala jim byt v hrozném stavu. Lenka nyní promluvila o dalším zdravotním problému, kvůli kterému dokonce nemůže dodržovat klasickou vánoční tradici.

Přehrát poslední díl

Valerovi už se velmi těší na Vánoce, které u nich budou probíhat obdobně jako minulý rok. "Budeme zdobit stromek, dělat salát, do toho se zapojíme oba," prozradila Lenka společné plány. Nevidomý pár si nenechá ujít ani klasické pohádky. "Na Štědrý den budeme poslouchat pohádky, protože to máme velmi rádi. Bude to hlavně o těch pohádkách a obalování řízků," svěřila se Lenka.

 

Zdroj: Nova.cz


Přestože Valerovi mají Vánoce velmi rádi, nemoc Lenky jim brání v dodržování klasické tradice. "Já rozhodně nedodržuju to, že musím počkat s jídlem až do večera, abych viděla zlaté prasátko, protože mám cukrovku a musím jíst pravidelně a Luky taky moc rád jí, takže jíme i přes den," svěřila se Lenka.

 


Valerovi mají během Vánoc také důvod k oslavě. Lenka má 23.12. narozeniny. "Já jsem vždycky říkala, že jsem byla takový dárek pod stromek," řekla s úsměvem.
 


Manželé si konečně užívají život ve zrekonstruovaném a teď už i bezpečném bytě. Televize Nova chce pomáhat dál. Jste sami nebo víte o někom ve vašem okolí, kdo se nachází v tíživé životní situaci? Přihlaste sebe, nebo ty, kteří to potřebují, na stránkách www.nadacenova.cz přes TENTO formulář.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Marie Čermáková z Mise nový domov promluvila o rodinné tradici: Slaví troje Vánoce!
Marie Čermáková z Mise nový domov promluvila o rodinné tradici: Slaví troje Vánoce!

Děti bez rodičů, život na vozíku, hlad a bída: Který příběh z 1. řady Mise nový domov vás oslovil nejvíce?
Děti bez rodičů, život na vozíku, hlad a bída: Který příběh z 1. řady Mise nový domov vás oslovil nejvíce?

VIDEO: Herci, zpěváci i sportovci v Misi nový domov! Které známé osobnosti pomohly rodinám v těžkých životních situacích?
VIDEO: Herci, zpěváci i sportovci v Misi nový domov! Které známé osobnosti pomohly rodinám v těžkých životních situacích?


Drama na stavbě: Terezin křik Pepína nepříjemně vyděsí