Ivana Kučerová z Mise nový domov: Prozradila, co její dceři o Vánocích nesmí chybět!

Aktualizováno 20.01.2018

Ivana Kučerová a Viki_Vánoce
Zdroj: Nova.cz

Ivana Kučerová je starostlivá maminka, která zodpovědně pečuje o svou třináctiletou Viki. Ta po ošklivé autonehodě skončila na invalidním vozíku a postupem času se znovu pokouší postavit na nohy. Ivana se s nelehkým osudem dcery vyrovnává statečně a dělá pro ni první poslední. Jaké byly jejich Vánoce?

Přehrát poslední díl

Ivana Kučerová bydlí v malé obci Brloh nedaleko Loun ve dvoupatrovém domku, kde se stará o svou dceru Viktorku. Když bylo dívence devět let, vzal ji otec na služební cestu do Švédska, bohužel havarovali a ona skončila na invalidním vozíku. Domeček, ve kterém žije, však ještě donedávna nebyl bezbariérový, to se ale změnilo díky projektu Mise nový domov. Ten se jí totiž postaral o kompletní přestavbu. "Viktorka je stále nadšená hlavně z pokojíčku," svěřila se Ivana.

 


Obě si tak letošní Vánoce užívají v novém bydlení a společně zachovávají i některé tradice. "Dodržujeme takovou tu klasiku, musí být salát, musí být i kapr, musí být i napečeno a musí být také nějaké překvapení, které k tomu vlastně patří," prozradila Ivana.

 

Zdroj: TV Nova


Ivana letos Štědrý den oslavila se svým tatínkem, jeho přítelkyní a samozřejmě se svou dcerkou. Během svátků si navíc s radostí užívají pohodu a klid. "Máme rádi pohádky a pěkné filmy. Pohádky jsou základ. Strašně důležitá je i atmosféra," dodala Ivana spokojeně.

 


Televize Nova chce pomáhat dál! Jste sami nebo víte o někom ve vašem okolí, kdo se nachází v tíživé životní situaci? Přihlaste sebe, nebo ty, kteří to potřebují, na stránkách www.nadacenova.cz přes TENTO formulář.
 


NEPŘEHLÉDNĚTE:

 

Nevidomý pár z Mise nový domov nemůže dodržet klasickou vánoční tradici! Brání jim v tom nemoc Lenky
Nevidomý pár z Mise nový domov nemůže dodržet klasickou vánoční tradici! Brání jim v tom nemoc Lenky

Helena Jochýmková z Mise nový domov: Vnoučkům, o které se stará, připravila naprosto úžasné Vánoce!
Helena Jochýmková z Mise nový domov: Vnoučkům, o které se stará, připravila naprosto úžasné Vánoce!

Sirotek Michal Žižka z Mise nový domov: Na Vánoce nezůstane sám! Ujala se ho jedna paní...
Sirotek Michal Žižka z Mise nový domov: Na Vánoce nezůstane sám! Ujala se ho jedna paní...


Velký návrat: V rodině Tomáše přibyl nový člen!