Lukáš a Lenka Valerovi z Mise nový domov: Nevidomá dvojice nebude spát na Silvestra doma!

Aktualizováno 21.01.2018

Valerovi_Silvestr

Lenka a Lukáš Valerovi jsou nevidomí manželé, kteří v minulosti narazili na nekorektní realitní kancelář. Ta využila jejich oční vady a prodala jim byt v dezolátním stavu. Rekonstrukce bytu tak pro ně byla vysvobozením a v novém prostředí už strávili pohodové Vánoce. A jaké plány mají na Silvestra?

Přehrát poslední díl

Lence s Lukášem se díky projektu Mise nový domov splnil sen. Kromě vytoužené přestavby bytu jim celý tým zajistil pohádkovou svatbu, o které Lenka nevěděla do poslední chvíle. Do zrekonstruovaného bydlení tak vstoupili už jako manželé a letos tam prožili krásné Vánoce. Příchod Nového roku ale budou slavit jinde.

 

Zdroj: Nova.cz


"Na Silvestra jsme pozváni k našim kolegům z výstavy. Už jsme u nich byli," prozradila Lenka jejich plány. "Je to manželský pár a oba jsou nevidomí. Mají i malou holčičku, ale ta tam nebude, tu bude hlídat babička s dědou," vysvětlila.

 

Zdroj: Nova.cz


Do večerních příprav se zapojují všichni. "Pomůžeme s chlebíčky, pak tedy nějakým způsobem slavíme, hrajeme," svěřila se Lenka. "Oni jsou velice muzikální, tak si i zazpíváme. Pak u nich asi i přespíme," dodala s tím, že už se s Lukášem velmi těší.


 


Televize Nova chce pomáhat dál! Jste sami nebo víte o někom ve vašem okolí, kdo se nachází v tíživé životní situaci? Přihlaste sebe, nebo ty, kteří to potřebují, na stránkách www.nadacenova.cz přes TENTO formulář.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Helena Jochýmková z Mise nový domov: Vnoučkům, o které se stará, připravila naprosto úžasné Vánoce!
Helena Jochýmková z Mise nový domov: Vnoučkům, o které se stará, připravila naprosto úžasné Vánoce!

Ján Sihelský z Mise nový domov: Na vánoční přípravy je úplně sám! Jaký budou mít jeho děti Štědrý den?
Ján Sihelský z Mise nový domov: Na vánoční přípravy je úplně sám! Jaký budou mít jeho děti Štědrý den?

Marie Čermáková z Mise nový domov promluvila o rodinné tradici: Slaví troje Vánoce!
Marie Čermáková z Mise nový domov promluvila o rodinné tradici: Slaví troje Vánoce!


Velký návrat: V rodině Tomáše přibyl nový člen!