TO JSOU DOBROTY: Babička Helenka z Mise prozradila, jaká jídla připravuje na Vánoce!

Aktualizováno 21.01.2019


Sympatická Helenka z pátého dílu Mise nový domov se rozpovídala o tom, jak bude letos slavit Vánoce. Zároveň prozradila, jaké dobroty v tento den připravuje!

Rodina Juchelkových, kterou mohli diváci vidět v pátém díle Mise nový domov, vánoční svátky velmi miluje a moc se na ně vždycky těší. Letos se jich u stromečku sejde dokonce mnohem víc. „Na Vánoce budu samozřejmě s manželem a dětmi. Přijedou ale také manželovy děti a moje dcera. Chybět nebude ale ani naše Rozálka se svými rodiči, takže to máme rozplánované na celé prázdniny,“ prozradila Helenka s tím, že se na to už moc těší, protože jsou pro ni Vánoce těmi nejkrásnějšími svátky v roce a chce mít celou rodinu u sebe.

Zdroj: TV Nova

„Já miluju, jak se všichni sejdeme, překřikujeme se jeden přes druhého a rozbalujeme dárky. Já to mám strašně ráda, protože to je ten pocit toho, že ta rodina funguje a je to prostě nádherné,“ popsala své pocity babička, která si chce celé svátky hlavně užít v klidu a pohodě. „Já si udělám všechno den předem. Na Štědrý den ráno postavím akorát polévku a koukáme se na pohádky, jíme vánočku, kterou si děti upečou a takhle fungujeme do té čtvrté hodinky, pak si obalíme řízky, nachystáme stůl a jdeme večeřet,“ svěřila se Helenka, která také prozradila, jaké jídlo je u nich v tento den na stole.

Zdroj: TV Nova

„My máme takovou netradiční polévku, kterou dělám už přes třicet let. Je to hřibová polévka s klobáskou a zelím, která se vaří i šest hodin. Je výborná a celá rodina ji má moc ráda. Peču k ní i domácí chleba. Po polévce dávám na stůl sladké jídlo. Je to něco jako rozmočené buchtičky s mákem. Na Slovensku se tomu myslím říká bobaľky,“ řekla babička s tím, že na večeři si její manžel a starší děti dají občas rybu, ale jinak mají kuřecí řízky a bramborový salát. Nezapomínají samozřejmě ani na některé vánoční tradice. „V loni jsme vyzkoušeli lití olova, což se dětem moc zalíbilo, takže tento rok bude zase,“ dodala.

Zdroj: TV Nova

Ve videu si můžete připomenout, jak vypadal jejich dům před proměnou a jak vypadá nyní!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak žili, než začali BRÁT DROGY? Helena z Mise otevřeně popsala vztah svého syna a snachy
Jak žili, než začali BRÁT DROGY? Helena z Mise otevřeně popsala vztah svého syna a snachy

VIDEO: Kde budou Zbořilovi z Mise slavit Vánoce? Doma to nebude!
VIDEO: Kde budou Zbořilovi z Mise slavit Vánoce? Doma to nebude!

ZAJÍMAVÁ TRADICE: Rodina Němejcových už po Vánocích nejí žádné cukroví. Prozradila proč
ZAJÍMAVÁ TRADICE: Rodina Němejcových už po Vánocích nejí žádné cukroví. Prozradila proč

NEČEKANÝ DAR: Neznámý muž vyrazil Tereze Pergnerové během rekonstrukce dech!
NEČEKANÝ DAR: Neznámý muž vyrazil Tereze Pergnerové během rekonstrukce dech!