Lukáš a Lenka Valerovi z Mise nový domov: Nevidomá dvojice nebude spát na Silvestra doma!

Lenka a Lukáš Valerovi jsou nevidomí manželé, kteří v minulosti narazili na nekorektní realitní kancelář. Ta využila jejich oční vady a prodala jim byt v dezolátním stavu. Rekonstrukce bytu tak pro ně byla vysvobozením a v novém prostředí už strávili pohodové Vánoce. A jaké plány mají na Silvestra?

Přehrát poslední díl

Lence s Lukášem se díky projektu Mise nový domov splnil sen. Kromě vytoužené přestavby bytu jim celý tým zajistil pohádkovou svatbu, o které Lenka nevěděla do poslední chvíle. Do zrekonstruovaného bydlení tak vstoupili už jako manželé a letos tam prožili krásné Vánoce. Příchod Nového roku ale budou slavit jinde.

 

Mise nový domov_25.10. - 3
Zdroj: Nova.cz Tereza Pergnerová s Lenkou a Lukášem


"Na Silvestra jsme pozváni k našim kolegům z výstavy. Už jsme u nich byli," prozradila Lenka jejich plány. "Je to manželský pár a oba jsou nevidomí. Mají i malou holčičku, ale ta tam nebude, tu bude hlídat babička s dědou," vysvětlila.

 

Mise nový domov_25.10. - 10
Zdroj: Nova.cz Lenka s Lukášem


Do večerních příprav se zapojují všichni. "Pomůžeme s chlebíčky, pak tedy nějakým způsobem slavíme, hrajeme," svěřila se Lenka. "Oni jsou velice muzikální, tak si i zazpíváme. Pak u nich asi i přespíme," dodala s tím, že už se s Lukášem velmi těší.


128

GALERIE: PŘED A PO - Mise nový domov, Lenka a Lukáš

Zdroj: TV Nova

PŘED A PO: Proměna bytu Lenky a Lukáše - obývací pokoj.

Hodnocení:

 


Televize Nova chce pomáhat dál! Jste sami nebo víte o někom ve vašem okolí, kdo se nachází v tíživé životní situaci? Přihlaste sebe, nebo ty, kteří to potřebují, na stránkách www.nadacenova.cz přes TENTO formulář.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

jtv