Marie Čermáková z Mise nový domov promluvila o rodinné tradici: Slaví troje Vánoce!

Mise nový domov_Čermákovi_Vánoce
Zdroj: TV Nova

Když hrozilo, že by vnoučata manželů Čermákových mohla jít do dětského domova, neváhali ani chvíli a vzali si je k sobě. Marie nyní prozradila, jak společně prožívají vánoční svátky...

Přehrát poslední díl

Marie Čermáková (68) žije se svým manželem v malé obci Bolina kousek od Vlašimi, kde v malém domečku vychovávají svá dvě vnoučata Anežku a Jarouška, o které se vlastní matka nedokázala postarat. Marie si neuměla představit, že by děti vyrůstaly v dětském domově, a tak se rozhodla, že si je vezme k sobě.

 

První díl Mise nový domov - 16
Zdroj: TV Nova

 Anežka (10) s Jarouškem (8) se u nich cítí velmi dobře a není divu. Prarodiče se jim snaží dát všechnu svou lásku a pocit spokojeného domova. To se projevilo i o Vánocích, které u nich probíhají každý rok podobně. „Navečeříme se, děti většinou chtějí bramborovou kaši, míváme salát, polévku a řízky. Pak jdou ke stromečku, posedíme a popovídáme si,“ svěřila se Marie. O Vánocích si také pouštějí koledy.

 

24.12. ale není jediný den, kdy slaví Čermákovi Vánoce. „My máme osm vnoučat, takže se scházíme i 25. a 26.,“ řekla s tím, že si předávají dárky i během těchto dnů. „Pořád tak máme Vánoce," dodala usměvavá Marie.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

jtv