Hodně dojemný příběh v další Misi: Učiteli bude s novým domovem pomáhat celá republika!

Publikováno 02.12.2019


Mise nový domov a s ní i oblíbená moderátorka Tereza Pergnerová pokračuje už ve středu večer svojí šestou epizodou. Diváci mají možnost sledovat velmi silné příběhy lidí, s nimiž se osud nemazlil, a kteří se dostali na samé dno. Mise nový domov jim dává šanci na nový začátek. Tentokrát si celý tým bude muset poradit s daleko většími rekonstrukcemi domů i bytů, kde se skrývají rodinné tragédie.

Celý národ se skládal, aby Tomášovi a jeho třem dětem pomohl udělat novou střechu nad hlavou. Tereza Pergnerová a její tým v tomto díle pořadu Mise nový domov zjistili, že na opravu domu jejich rozpočet stačit nebude a chybí neuvěřitelných 900 tisíc. Na sehnání však měli jen 10 dní. Požádali o pomoc diváky. Učitel Tomáš, který si kdysi se svou manželkou vzal do pěstounské péče 4 děti a k tomu vychovali 4 vlastní, si pomoc jistě zaslouží. Dostane se mu jí?

Jsou nemocné, s celoživotním hendikepem, nebo prostě jen na obtíž. A tak je rodiče odloží do dětského domova. Naštěstí existují lidé, jako je učitel Tomáš. Ten o svém životním poslání má jasno už od střední školy. Pomáhat dětem. A to i za cenu toho, že domů nepřinese velké peníze. Jeho odhodlání se promítá do celého života. Jak v práci učitele na základní škole, tak doma. S manželkou si proto ke svým čtyřem potomkům vzali do péče další čtyři. Jsou to děti, které do dětských domovů odložili rodiče, protože se jim nehodily do jejich životního plánu. Tomáš s manželkou jim dali zázemí, domov, lásku a oporu. Tomáš ale nezapomíná ani na své žáky. Ve škole platí za přísného a férového chlapa, který děti bere na vandry do přírody. Snaží se jim předat to nejlepší, co zná – že přátelství, pomoc druhému a laskavost jsou pro život nejdůležitější.

Ještě před šesti lety velká rodina fungovala skvěle. Narodil se nejmladší Mikuláš, zabydlovali se ve svém skromném domku. Změna přišla jak blesk z čistého nebe. Nejdříve domek zaplavily povodně v roce 2013, záhy od rodiny odešla maminka. Tomáš zůstává na celou domácnost a výchovu dětí sám. Tomášovi přátelé ho nikdy neslyšeli stěžovat si, ale rodina ví, že tatínek z důvodu stresu trpí chronickou nespavostí, ke které se přidávají další zdravotní problémy. Tomáš, ale na sebe nemyslí. Jediné, na čem mu záleží, je šťastný život dětí doma a ve škole.

Pořad Mise nový domov sledujte každou středu ve 20:20 na TV Nova. Na nejnovější 6. díl se exkluzivně můžete podívat už nyní na  VOYO.cz.

Připomeňte si 5.díl Mise nový domov